TET-harjoittelijan viikko EsSussa

Noora Laininen on ollut EsSussa TET-harjoittelussa kuluvan viikon ajan. Noora on seuramme suunnistaja ja treenaa eGroupJr-ryhmässä, joten suunnistusseuran toiminta on entuudestaan tuttua. Noora on päässyt sukeltamaan vielä syvemmälle seuramme arkeen ja ilmeisesti kivaa on ollut.
Lue Nooran kuulumiset viikon ajalta:

Mitä olet päässyt tekemään viikon aikana?

Olen päässyt osallistumaan koulusuunnistuksen suunnitteluun ja ohjaamiseen. Olen tulostanut paljon karttoja ja hakenut rasteja metsästä. Pääsin myös somettamaan ja seurailemaan EsSun työntekijöiden arkea.

Mikä on ollut parasta?

Pidin erityisesti koulusuunnistuksesta ja ratojen suunnittelusta.
Ja tietysti seuramajan pieni koirakaveri Luna.

Suosittelisitko EsSua TET-harjoitteluun?

Ehdottomasti! Täällä pääsee tekemään monipuolisesti kaikkea
kivaa suunnistuspuuhaa kivojen ihmisten kanssa.

 

Kiitos Nooralle ja tsemppiä kevääseen!