Nuorten sarjakilpailun yhteistulokset 2019

 

D8RR, H8RR, D10RR, H10RR, S-RR, D10, H10, S-10, D12TR, H12TR, S-TR, D12, H12, S-12, D14L, H14L, D14, H14, S-14, D16L, H16L

23.5.2019 osakilpailun tuokset vielä vahvistamattomat

 

D8RR Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Pajula Susanna Espoon Suunta 196.8 2 97.8 99.0      
2 Vanhanen Oona Espoon Suunta 196.4 2 100.0 96.4      
3 Kankaanpää Miina Espoon Suunta 188.2 2 88.6 99.7      
4 Halinen Salla Espoon Akilles 183.6 2 91.3 92.3      
5 Vehmasto Milla Pihkaniskat 179.0 2 94.1 85.0      
6 Hiisilä Emma Espoon Suunta 100.0 1   100.0      
7 Varvikko Iina   94.4 1   94.4      
8 Kirves Kaisa SK Uusi 94.3 1 94.3        
9 Maronen Milla Lynx 93.1 1 93.1        
10 Lyytikäinen Hilla Espoon Suunta 92.5 1   92.5      
11 Hilasvuori Venla Espoon Suunta 88.0 1 88.0        
12 Anttila Mira SK Uusi 86.7 1 86.7        
13 Tervo Kiira Pihkaniskat 79.4 1 79.4        

Sivun alkuun

 

H8RR Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Sundberg Valtteri Lynx 197.8 2 98.7 99.1      
2 Saranen Samuel Pihkaniskat 193.7 2 100.0 93.7      
3 Backman Lenni Pihkaniskat 192.8 2 99.5 93.2      
4 Suoniemi Roope Rasti-Jyry 191.1 2 92.2 99.0      
5 Väänänen Mikko Pihkaniskat 185.0 2 92.4 92.6      
6 Ylä-Tuuhonen Tarmo Espoon Suunta 169.9 2 93.3 76.6      
7 Ryynänen Joona   100.0 1   100.0      
8 Holstila Unto Espoon Suunta 95.2 1 95.2        
9 Lötjönen Peetu Espoon Suunta 94.3 1 94.3        
10 Åström Filip Lynx 94.2 1 94.2        
11 Koskivuori Paavo Rasti-Jyry 94.0 1 94.0        
12 Lillandt Anton Lynx 93.8 1 93.8        
13 Farkas Niklas Helsingin Suunnistajat 92.4 1 92.4        
14 Wiklund Anton Rastihaukat 91.6 1 91.6        
15 Jantunen Olli Espoon Suunta 91.1 1 91.1        
16 Leskinen Eino Lynx 90.0 1 90.0        
17 Kortesalmi Kuutti Espoon Akilles 85.3 1 85.3        
18 Toivonen Pyry Rasti-Jyry 69.1 1 69.1        
19 Henriksson Akseli   10.0 1   10.0      

Sivun alkuun

 

D10RR Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Pohjola Linnea Helsingin Suunnistajat 197.6 2 97.6 100.0      
2 Länsiluoto Venla Helsingin Suunnistajat 195.2 2 96.8 98.4      
3 Erkkilä Matilda Helsingin Suunnistajat 194.1 2 96.0 98.1      
4 Niemi Minka Espoon Suunta 182.7 2 90.0 92.7      
5 Salamäki Eevi Helsingin Suunnistajat 175.0 2 84.8 90.2      
6 Jantunen Anni Espoon Suunta 100.0 1 100.0        
7 Kemppainen Pilvi Espoon Suunta 98.8 1 98.8        
8 Karelo Linnea Espoon Suunta 96.8 1   96.8      
9 Niemelä Hetta Espoon Suunta 95.6 1 95.6        
10 Wiklund Alma Rastihaukat 94.3 1 94.3        
11 Närvä Niira Lynx 93.2 1 93.2        
12 Nurminen Lotta Helsingin Suunnistajat 91.8 1 91.8        
13 Sukselainen Iida Lynx 87.7 1 87.7        
14 Jukka Pinja   78.3 1   78.3      
15 Sauso Edith   71.4 1   71.4      

Sivun alkuun

 

H10RR Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Valtonen Tuukka Helsingin Suunnistajat 199.5 2 99.5 100.0      
2 Taponen Eemeli Rasti-Jyry 193.3 2 96.2 97.1      
3 Hanhijärvi Matteus Espoon Akilles 193.2 2 96.1 97.0      
4 Mönkkönen Asko Lynx 173.8 2 85.5 88.4      
5 Leppänen Arttu Helsingin Suunnistajat 163.6 2 79.6 84.0      
6 Backman Jonne Pihkaniskat 155.8 2 72.8 83.0      
7 Ryynänen Jaakko Pihkaniskat 100.0 1 100.0        
8 Veikkola Viljami Espoon Akilles 99.4 1 99.4        
8 Hilo Kasper Espoon Suunta 99.4 1   99.4      
10 Ryyppö Topias Helsingin Suunnistajat 97.7 1 97.7        
11 Musse Naasir Helsingin Suunnistajat 97.0 1 97.0        
12 Sandberg Onni Espoon Suunta 96.6 1   96.6      
13 Varvikko Aaro   96.1 1   96.1      
14 Jokinen Jesper   95.6 1   95.6      
15 Naasir Musse   95.3 1   95.3      
16 Packalen Jonas Lynx 94.9 1 94.9        
17 Väänänen Lauri   93.8 1   93.8      
18 Åström Valter Lynx 93.7 1 93.7        
19 Savelainen Julius Helsingin Suunnistajat 93.4 1 93.4        
19 Julius Savelainen   93.4 1   93.4      
21 Karttunen Kasperi   90.9 1   90.9      
22 Pekkala Eetu SK Uusi 90.8 1 90.8        
23 Johansson Patrik Espoon Suunta 89.0 1 89.0        
24 John Anana   88.0 1   88.0      
25 Lukkari Matias SK Uusi 84.7 1 84.7        
26 Kyröläinen Timi Rastihaukat 84.5 1 84.5        
27 Pirilä Matias Espoon Suunta 83.8 1   83.8      
28 Rintanen Kasper   82.8 1   82.8      
29 Matilainen Milo Rastihaukat 82.0 1 82.0        
30 Talvensaari Maia Espoon Suunta 80.4 1 80.4        
31 Kyröläinen Tuomas Rastihaukat 74.2 1 74.2        

Sivun alkuun

 

D10 Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Järvinen E Rastihaukat 184.2 2 100.0 84.2      
2 Lyytikäinen Kaisla   100.0 1   100.0      

Sivun alkuun

 

H10 Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Kankaanpää Mikki Espoon Suunta 192.0 2 100.0 92.0      
2 Jääskeläinen Nuutti   100.0 1   100.0      
3 Ryyppö Topias Helsingin Suunnistajat 97.1 1   97.1      
4 Häkli Luke   10.0 1   10.0      

Sivun alkuun

 

D12TR Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Lehtinen Lotta Helsingin Suunnistajat 100.0 1 100.0        
1 Heikkinen Matilda   100.0 1   100.0      
3 Talvensaari Laura Espoon Suunta 71.3 1 71.3        
4 Matilainen Julia Rastihaukat 59.0 1 59.0        
5 Tukiainen Tea Espoon Suunta 44.3 1 44.3        
6 Lehtimäki Mira Pihkaniskat 10.0 1 10.0        
6 Ojanen Sanni Pihkaniskat 10.0 1 10.0        

Sivun alkuun

 

H12TR Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Järvinen D Rastihaukat 198.5 2 100.0 98.5      
2 Pirilä Petrus Espoon Suunta 194.9 2 97.4 97.5      
3 Kärkkäinen Miika Helsingin Suunnistajat 173.4 2 81.4 92.0      
4 Korjamo Visa Espoon Suunta 110.0 2 10.0 100.0      
5 Jääskeläinen Iiro   98.8 1   98.8      
6 Saarinen Okko Espoon Akilles 92.5 1 92.5        
7 Naatula Vilho Helsingin Suunnistajat 90.9 1 90.9        
8 Korjamo Aapo Espoon Suunta 89.4 2 10.0 79.4      
9 Närvä Kaapo Lynx 10.0 1 10.0        
9 Väkeväinen Mikko Lynx 10.0 1 10.0        
9 Ottola Markus   10.0 1   10.0      

Sivun alkuun

 

D12 Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Farkas Villö Espoon Suunta 197.5 2 97.5 100.0      
2 Sauso Aada Helsingin Suunnistajat 197.3 2 97.4 99.9      
3 Miettinen Iida Pihkaniskat 190.5 2 97.7 92.8      
4 Heikkinen Ronja Espoon Suunta 190.2 2 94.3 95.9      
5 Sumanen Siiri Espoon Akilles 100.0 1 100.0        
6 Kankaanpää Martta Espoon Suunta 98.7 1   98.7      
7 Vepsäläinen Liina Helsingin Suunnistajat 97.8 1 97.8        
8 Noponen Terhi Espoon Suunta 96.7 1   96.7      
9 Kaijalainen Katariina Espoon Akilles 94.8 1 94.8        
10 Siivola Alina Helsingin Suunnistajat 94.3 1 94.3        
11 Lehtinen Lotta   93.6 1   93.6      
12 Niittymaa Noora Espoon Suunta 93.3 1 93.3        
13 Teuri Venla Espoon Suunta 86.8 1   86.8      

Sivun alkuun

 

H12 Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Nyman Elias Pihkaniskat 198.7 2 98.7 100.0      
2 Isoherranen Antti Lynx 195.8 2 100.0 95.8      
3 Vanhanen Aapo Espoon Suunta 193.7 2 96.7 97.0      
4 Joensuu Aapo Helsingin Suunnistajat 191.5 2 96.2 95.3      
5 Länsiluoto Väinö Helsingin Suunnistajat 188.5 2 97.3 91.2      
6 Roschier Eemil Helsingin Suunnistajat 176.4 2 84.2 92.1      
7 Hamppu Andrei Helsingin Suunnistajat 162.0 2 84.3 77.7      
8 Kirves Antti SK Uusi 95.6 1 95.6        
9 Laisev Vjatseslav Pihkaniskat 95.3 1 95.3        
10 Hahto Vili   94.2 1   94.2      
11 Vuorela Samu Espoon Akilles 93.4 1 93.4        
12 Saranen Mikael Helsingin Suunnistajat 92.2 1 92.2        
13 Kemppainen Aarne Espoon Suunta 91.0 1 91.0        
14 Leskinen Eemeli Lynx 89.9 1 89.9        
15 Tahkokallio Tuomas Espoon Suunta 89.7 1 89.7        
15 Saarinen Reko Espoon Akilles 89.7 1 89.7        
17 Halinen Aapo   86.8 1   86.8      
18 Sandberg Oskar Espoon Suunta 85.6 1   85.6      
19 Penttinen Niilo Espoon Suunta 85.4 1 85.4        
20 Suni Mikael Espoon Suunta 85.3 1   85.3      
21 Lillandt Erik Lynx 76.3 1 76.3        
22 Äyrälä Joel   10.0 1   10.0      

Sivun alkuun

 

D14 Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Rautio Ulrika Espoon Suunta 198.0 2 98.0 100.0      
2 Aunila Veera Helsingin Suunnistajat 191.8 2 96.8 95.1      
3 Sundberg Viliina Lynx 179.1 2 85.3 93.8      
4 Sukselainen Laura Lynx 173.9 2 95.2 78.7      
5 Maisniemi Kreetta Helsingin Suunnistajat 172.7 2 83.2 89.5      
6 Laakkonen Minttu Lynx 170.9 2 93.2 77.7      
7 Siivola Iida Helsingin Suunnistajat 140.1 2 69.4 70.8      
8 Korjamo Pinja Espoon Suunta 133.9 2 67.4 66.5      
9 Tupitsa Milla Helsingin Suunnistajat 100.0 1 100.0        
10 Nadja Rehnberger   97.3 1   97.3      
11 Hilo Jenny Espoon Suunta 95.4 1   95.4      
12 Karelo Olivia Espoon Suunta 95.3 1   95.3      
13 Lukkari Matilda SK Uusi 94.0 1 94.0        
14 Soikkeli Lauriina Espoon Suunta 92.0 1 92.0        
15 Mbembela Kia Lynx 91.9 1   91.9      
16 Tupitsa Milla Karoliina   86.1 1   86.1      
17 Joensuu Lumi   85.7 1   85.7      
18 Vanhala Heidi SK Uusi 83.8 1 83.8        
19 Ryynänen Ella Pihkaniskat 81.0 1 81.0        
20 Laitakari Heta Pihkaniskat 66.4 1 66.4        
21 Anttila Krista SK Uusi 10.0 1 10.0        
22 Aaltonen Nelli Lynx 10.0 1 10.0        
23 Harjunpää Iiris   10.0 1   10.0      

Sivun alkuun

 

H14 Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Noponen Juho Espoon Suunta 196.9 2 96.9 100.0      
2 Meuronen Joonas Helsingin Suunnistajat 192.3 2 95.8 96.5      
3 Carlsson Oliver Espoon Akilles 188.9 2 92.8 96.1      
4 Länsiluoto Juho Helsingin Suunnistajat 185.8 2 90.2 95.6      
5 Lammi Tuomo Helsingin Suunnistajat 177.9 2 85.7 92.2      
6 Korjamo Santtu Espoon Suunta 123.6 2 61.5 62.1      
7 Lassila Veikka Rasti-Jyry 119.6 2 62.8 56.7      
8 Fritzén Florian Lynx 100.0 1 100.0        
9 Sumanen Heikki Espoon Akilles 98.7 1 98.7        
10 Hiisilä Hannes Espoon Suunta 95.2 1   95.2      
11 Heikkilä Lauri   94.5 1   94.5      
12 Lauri Heikkilä Helsingin Suunnistajat 92.5 1 92.5        
13 Ruusu Rasmus Espoon Suunta 90.4 1 90.4        
14 Gustafsson Noel Espoon Suunta 89.9 1 89.9        
15 Tiainen Antti Espoon Suunta 88.4 1   88.4      
16 Veikkola Matias Espoon Akilles 84.2 1 84.2        
17 Malmi Juho   82.3 1   82.3      
18 Hippeläinen Oliver Pihkaniskat 81.6 1 81.6        
19 Lamminmäki Markus Pihkaniskat 80.7 1 80.7        
20 Hyvärinen Luukas Espoon Suunta 77.1 1   77.1      
21 Kyckling Veikka   76.5 1   76.5      
22 Heikkinen Aaro   67.2 1   67.2      
23 Musse Samiir Helsingin Suunnistajat 10.0 1 10.0        
23 Ketolainen Aaron Helsingin Suunnistajat 10.0 1 10.0        
23 Vainoniemi Axel Espoon Suunta 10.0 1   10.0      

Sivun alkuun

 

H16L Nimi Seura Sarjapisteet Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
1 Visuri Aleksi Pihkaniskat 100.0 1 100.0        
2 Visuri Leevi Pihkaniskat 99.0 1 99.0        
3 Hietala Joni Espoon Suunta 82.1 1 82.1        

Sivun alkuun

 

S-RR Nimi Seura   Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
  Heikkilä Riina Espoon Suunta   2 x x      
  Haakana Taimi     1   x      
  Heikkinen Helmi     1   x      
  Henriksson Arne     1   x      
  Himmelroos Isabella Espoon Suunta   1 x        
  Hirvikorpi Emma Espoon Akilles   1 x        
  Holstila Touko Espoon Suunta   1 x        
  Hälikkä Milja      1   x      
  Kanchanasthira Otso     1   x      
  Karttunen Iiris Helsingin Suunnistajat   2 x x      
  Karttunen Kasperi Helsingin Suunnistajat   1 x        
  Kaukonen Frans Rasti-Jyry   1 x        
  Kaunio Joanna Helsingin Suunnistajat   2 x x      
  Kemppainen Hilla Espoon Suunta   1 x        
  Kostamo Kasper Espoon Akilles   2 x x      
  Kostamo Oscar Espoon Akilles   2 x x      
  Lassila Miisa Helsingin Suunnistajat   1 x        
  Lassila Sanni Helsingin Suunnistajat   1 x        
  Lavanti Aida Espoon Suunta   1 x        
  Lehtonen Linnea Pihkaniskat   1 x        
  Leskinen Elsa Lynx   1 x        
  Lompolojärvi Helmi Espoon Suunta   2 x x      
  Luhtanen Leea Rastihaukat   2 x x      
  Lötjönen Kaapo Espoon Suunta   1 x        
  Malmi Eetu Helsingin Suunnistajat   2 x x      
  Malmi Ellen Helsingin Suunnistajat   2 x x      
  Matikainen Pinja Espoon Akilles   1 x        
  Naatula Niilo Helsingin Suunnistajat   1 x        
  Pekanpalo Raita Pihkaniskat   1 x        
  Pitkänen Alisa ja Iina Espoon Akilles   1 x        
  Routsi Rafael Rasti-Jyry   2 x x      
  Ryynänen Joona Pihkaniskat   1 x        
  Saarinen Nuutti Espoon Akilles   1 x        
  Sahlman Daniel Helsingin Suunnistajat   1 x        
  Salamäki Venla Helsingin Suunnistajat   2 x x      
  Savolainen Okko Rasti-Jyry   1 x        
  Siivola Ilona Helsingin Suunnistajat   2 x x      
  Similä Otso Pihkaniskat   1 x        
  Similä Sampo Pihkaniskat   1 x        
  Solin Emma Espoon Suunta   1 x        
  Solin Fanny Espoon Suunta   1 x        
  Sorjamaa Ilja     1   x      
  Sundberg Kaisla Lynx   2 x x      
  Suoniemi Neea Rasti-Jyry   1 x        
  Talasniemi Saimi Espoon Suunta   2 x x      
  Teuri Linus Espoon Suunta   1   x      
  Toivonen Lumi Rasti-Jyry   1 x        
  Tompuri Vaula Rastihaukat   2 x x      
  Tuominen Pietari Lynx   2 x x      
  Varvikko Aaro     1   x      
  Vehko Ruut     1   x      
  Vehmasto Anni Pihkaniskat   2 x x      
  Veikkola Juhani Espoon Akilles   1 x        
  von Hertzen Alessio Rastihaukat   2 x x      
  von Matt Olga Rastihaukat   2 x x      
  Ylinen Veera Pihkaniskat   1 x        

Sivun alkuun

 

S-10 Nimi Seura   Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
  Paavola Sylvia Helsingin Suunnistajat   1 x        
  Äyrälä Eelis     1   x      

Sivun alkuun

 

S-TR Nimi Seura   Osallistumiset 9.5. 23.5. 12.6. 8.8. 10.9.
  Mottram Belinda Espoon Suunta   1 x        
  Topelius Anni-Sofia Espoon Suunta   1 x        
  Wendland Luukas Helsingin Suunnistajat   1 x        
  Ylinen Veera     1   x      

Sivun alkuun