pokaalijahti-yhteispisteet-2021

Vuoden 2021 neljäs Pokaaljahti on kisattu! Samalla suunistettiin kauden viides ja viimeinen Kompassi-cupin osakilpailu. Vielä on yksi kerta jäljellä Pokaalien perään! 

 

D8RR, H8RR, D10RR, H10RR, S-RR, D10, H10, S-10, D12TR, H12TR, S-TR, D12, H12, S-12, D14L, H14L, D14, H14, S-14, D16L, H16L, D16, H16

 

D8RR Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Solin Emma 296.4 4 pokaali 100.0 98.3 98.2 98.1  
2 Talasniemi Saimi 290.7 4 pokaali 99.3 97.3 91.2 94.1  
3 Holappa Janni 286.6 4 pokaali 86.6 100.0 63.7 100.0  
4 Heikkilä Riina 279.3 4 pokaali 90.9 93.1 89.4 95.4  
5 Lehtonen Linnea 278.4 4 pokaali 90.5 83.3 100.0 87.8  
6 Kemppainen Hilla 276.2 3 pokaali   93.2 87.4 95.6  
7 Himmelroos Isabella 271.6 3 pokaali 94.0 99.1 78.5    
8 Lausala Sini 30.0 3 pokaali 10.0 10.0   10.0  


Sivun alkuun

 

H8RR Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Kauniskangas Lauri 300.0 4 pokaali 100.0 100.0 100.0 100.0  
2 Kupiainen Sulo 288.6 3 pokaali 93.1 99.2   96.3  
3 Lötjönen Kaapo 285.8 4 pokaali 94.4 96.3 90.5 95.0  
4 Tornivaara Peik 284.5 3 pokaali 90.7 97.5   96.4  
5 Soisalo Niila 277.5 3 pokaali 91.7 91.2   94.6  
6 Kanchanasthira Otso 275.5 3 pokaali   98.0 79.0 98.5  
7 Koskenvuo Veikko 257.7 4 pokaali 85.7 96.3 10.0 75.7  
8 Viero Aapo 240.8 4 pokaali 10.0 91.0 67.2 82.5  
9 Maaranen Jimi 240.2 4 pokaali 70.7 84.8 67.2 84.7  
10 Hirvonen Lenni 185.9 2   93.6   92.2  
11 Holstila Touko 173.7 2   92.3 81.5    
12 Sillanpää Lenni 109.7 3 pokaali 10.0 89.7   10.0  
13 Koskinen Otso 105.2 4 pokaali 10.0 10.0 10.0 85.2  
14 Kaján Eelis 99.4 3 pokaali 10.0 10.0 79.4    

Sivun alkuun

 

D10RR Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Kauniskangas Sara 300.0 4 pokaali 100.0 99.1 100.0 100.0  
2 Hiisilä Emma 295.9 4 pokaali 97.2 98.4 98.1 99.4  
3 Kupiainen Sylvi 292.8 3 pokaali 95.9 100.0   96.9  
4 Vanhanen Oona 291.2 4 pokaali 98.9 95.5 94.4 96.8  
5 Solin Fanny 281.3 4 pokaali 86.9 94.8 90.5 96.0  
6 Sillanpää Enna 274.7 3 pokaali 85.7 94.5   94.5  
7 Salamäki Venla 264.2 3 pokaali 86.9 90.9   86.4  
8 Lankila Verna 263.0 3 pokaali 79.0 94.7 89.4    
9 Tuominen Noomi 256.2 3 pokaali 77.7 88.7   89.9  
10 Hirvonen Elli 180.1 2   93.2   86.9  
11 Pajula Susanna 108.1 2   98.1   10.0  

Sivun alkuun

 

H10RR Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Farkas Niklas 300.0 3 pokaali 100.0 100.0   100.0  
2 Koistinen Tuomas 299.1 4 pokaali 99.7 99.4 100.0 97.5  
3 Kinni Otto 289.9 3 pokaali 96.1 98.5   95.4  
4 Teuri Linus 287.1 4 pokaali 38.3 96.5 99.7 90.9  
5 Koikkalainen Onni 282.7 4 pokaali 90.8 94.0 92.9 95.8  
6 Matilainen Sakari 279.7 3 pokaali 88.9 96.6   94.3  
7 Tommila Lassi 270.1 4 pokaali 89.0 91.4 84.0 89.7  
8 Hahtela Topi 179.1 3 pokaali   10 87.0 82.1  
9 Laininen Juuso 117.8 3 pokaali 97.8 10.0 10.0    
10 Räty Viljami 103.4 2   93.4   10.0  
11 Juutila Arttu 98.5 1   98.5      
12 Muikku Rasmus 95.4 1 95.4        
13 Hakkarainen Jonne 10.0 1 10.0        

Sivun alkuun

 

D10 Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Kankaanpää Miina 300.0 4 pokaali 100.0 100.0 100.0 100.0  
2 Hilasvuori Venla 295.8 3 pokaali 97.1 98.8   99.9  
3 Jaatinen Sini 280.1 3 pokaali 91.5 95.8   92.8  
4 Martomaa Lilja 177.7 2 79.5     98.2  
5 Pajula Susanna 119.0 3 pokaali 10.0 10.0   99.0  
6 Suominen Susanna 98.1 2   88.1   10.0  

Sivun alkuun

 

H10 Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Jantunen Olli 300.0 4 pokaali 100.0 98.3 100.0 100.0  
2 Laininen Juuso 299.4 4 pokaali 10.0 100.0 99.5 100.0  
3 Holstila Unto 276.0 3 pokaali   93.2 96.6 86.2  
4 Lötjönen Peetu 203.7 3 pokaali 10.0   96.9 96.8  
5 Sandberg Onni 10.0 1 10.0        

Sivun alkuun

 

D12TR Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Mottram Belinda 200.0 2 100.0 100.0      

Sivun alkuun

 

H12TR Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Kinni Aaro 207.2 3 pokaali 100.0 97.2   10.0  
2 Rintanen Kasper 203.0 3 pokaali 98.2 94.8   10.0  
3 Reunanen Miro 120.0 3 pokaali 10.0 10.0 100.0    
4 Fey Mark 110.0 2 10.0 100.0      
5 Lunttila Topias 106.8 2 96.8 10.0      
6 Lantela Aarni 99.4 1 99.4        
7 Norrgård Viking 99.2 2 10.0 89.2      
8 Castrén Urho 88.9 1   88.9      
9 Ylänen Luka 81.7 3 pokaali 10.0 61.7   10.0  
10 Matilainen Tuomas 20.0 2 10.0 10.0      
11 Kankaanpää Akseli 20.0 2 10.0 10.0      

Sivun alkuun

 

D12 Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Jantunen Anni 300.0 4 pokaali 100.0 100.0 100.0 100.0  
2 Niemi Minka 267.4 4 pokaali 87.9 87.2 80.6 92.3  
3 Laininen Noora 260.8 3 pokaali   88.2 78.7 93.9  
4 Karelo Linnea 256.1 4 pokaali 80.3 87.0 81.4 87.8  
5 Kriktilä Eevi 213.6 3 pokaali 65.3 69.8   78.5  
6 Piirainen Roosa 127.0 2 58.3 68.7      
7 Kankainen Heta 109.6 3 pokaali 10.0 10.0   89.6  
8 Talvensaari Maia 84.1 2   74.1   10.0  

Sivun alkuun

 

H12 Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Mjøsund Rasmus 293.0 4 pokaali 77.0 100.0 96.6 96.4  
2 Hilo Kasper 292.2 3 pokaali 100.0   94.6 97.6  
3 Juvaste Samuel 282.9 4 pokaali 94.8 95.5 10.0 92.6  
4 Johansson Patrik 282.8 3 pokaali 97.4   92.6 92.8  
5 Kekarainen Urho 258.7 4 pokaali 86.0 80.9 81.6 91.1  
6 Martomaa Eero 210.0 3 pokaali 10.0   100.0 100.0  
7 Kankaanpää Mikki 196.2 2 99.0     97.2  
8 Sandberg Onni 158.0 3 pokaali 10.0   59.3 88.7  
9 Lunttila Topias 106.1 4 pokaali 10.0 86.1 10.0 10.0  
11 Kinni Aaro 111.1 3 pokaali 10.0 10.0   91.1  
10 Kankaanpää Akseli 94.2 2 10.0 84.2      
12 Matilainen Tuomas 88.0 1       88.0  
13 Rintanen Kasper 30.0 3 pokaali 10.0 10.0   10.0  

Sivun alkuun

 

 

D14L Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Kankainen Essi 110.0 2 100.0 10.0      

Sivun alkuun

 

H14L Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Viero Juho 200.0 2 100.0   100.0    
2 Airas Knuuti 119.4 3 pokaali 10.0 99.4   10.0  
3 Tuominen Kaapo 110.0 2 10.0 100.0      

Sivun alkuun

 

D14 Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Kankaanpää Martta 300.0 3 pokaali 100.0   100.0 100.0  
2 Farkas Villö 291.8 3 pokaali 96.3 97.4   98.2  
3 Teuri Venla 283.4 4 pokaali 88.9 100.0 89.0 94.4  
4 Heikkinen Ronja 278.9 3 pokaali 86.2 98.3   94.4  
5 Lantela Liina 246.9 3 pokaali 81.0   83.4 82.5  
6 Eskola Inka 163.0 2   73.1   89.9  
7 Kankainen Essi 93.4 2 10.0 83.4      
8 Noponen Terhi 71.3 1     71.3    
9 Ikäheimonen Freja 10.0 1   10.0      

Sivun alkuun

 

H14 Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Fey Erik 298.1 3 pokaali 100.0 98.1   100.0  
2 Kemppainen Aarne 291.9 3 pokaali 93.0 100.0 98.9    
3 Vuorela Samu 280.1 4 pokaali 89.9 93.2 88.0 97.0  
4 Holmberg Valter 279.5 3 pokaali 90.5 91.2   97.8  
5 Pirilä Petrus 268.6 4 pokaali 71.1 90.5 85.9 92.1  
6 Vanhanen Aapo 260.2 3 pokaali 92.5 93.7 74.0    
7 Sandberg Oskar 248.2 4 pokaali 66.8 83.9 55.8 97.5  
8 Tahkokallio Tuomas 192.8 3 pokaali 10.0 88.6   94.2  
9 Castrén Toivo 188.6 2   92.2   96.4  
10 Airas Knuuti 117.4 3 pokaali 10.0 10.0   97.4  
11 Kemppi Anton 100.0 1     100.0    

Sivun alkuun

 

H16L Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Gras Alex 210.0 2 100.0 100.0   10  

Sivun alkuun

 

D16 Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Hilo Jenny 100.0 1     100.0    
2 Fournel Salomé 100.0 1       100.0  
3 Soikkeli Lauriina 84.2 1     84.2    

Sivun alkuun

 

H16 Nimi Jahtipisteet Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
1 Hyvärinen Luukas 269.3 3 pokaali 96.0 91.9 81.4    
2 Vainoniemi Axel 283.2 3 pokaali   96.3 86.9 100.0  
3 Korjamo Santtu 252.1 3 pokaali 100.0   57.3 94.9  
4 Mjøsund Linus 100.0 1   100.0      
4 Ruusu Rasmus 100.0 1     100.0    
6 Gras Alex 118.0 3 pokaali 10.0 10.0   98.0  
7 Teuri Lukas 96.6 1     96.6    

Sivun alkuun

 

S-RR Nimi Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
  Castrén Aino 3 pokaali   x x x  
  Franck Lumi 1   x      
  Frosterus Emilia 1 x        
  Frosterus Pinja 2 x x      
  Hahtela Olli 3 pokaali   x x x  
  Halmesmäki Anna 2 x x      
  Hartikainen Aino 3 pokaali x x   x  
  Hartikainen Linus 3 pokaali x x   x  
  Hartikainen Minttu 3 pokaali x x   x  
  Heikkilä Tuuli 4 pokaali x x x x  
  Hellsten Olli 1       x  
  Holstila Eetu 3 pokaali   x x x  
  Hämäläinen Anton 3 pokaali x   x x  
  Jaatinen Essi 3 pokaali x x   x  
  Juutila Lilja 1   x      
  Järvenpää Aatos 4 pokaali x x x x  
  Kaján Eelis 2 x x      
  Karhu Helmi 4 pokaali x x x x  
  Kemppinen Ada 2     x x  
  Ketola Toivo 3 pokaali x x   x  
  Ketolainen Nolan 1       x  
  Koikkalainen Lilja 3 pokaali x x   x  
  Koskenvuo Veikko 1     x    
  Koskinen Otso 3 pokaali x x x    
  Kääriäinen Viivi 4 pokaali x x x x  
  Laine Pinja 2   x   x  
  Lankila Kaarlo 3 pokaali x x x    
  Lankila Seela 3 pokaali x x x    
  Lausala Sini 2   x   x  
  Lehto Aino 3 pokaali x x   x  
  Lehto Emma 3 pokaali x x   x  
  Lehtonen Lydia 4 pokaali x x x x  
  Lompolojärvi Helmi 1     x    
  Luoma Matilda 3 pokaali   x x x  
  Lybeck Aleksanteri 3 pokaali x   x x  
  Lötjönen Antto 2 x     x  
  Mensola Sara 3 pokaali x x   x  
  Mikkola Sara 4 pokaali x x x x  
  Mucha Alex 3 pokaali x x x    
  Mucha Joonas 3 pokaali x x x    
  Mäyrä Sara 1       x  
  Nieminen Meeri 1   x      
  Nuuja Elvira 3 pokaali x x   x  
  Nykänen Emil 2 x x      
  Pasanen Aliisa 4 pokaali x x x x  
  Paunu Kaisla  1       x  
  Pitkänen Otto 3 pokaali   x x x  
  Reunanen Oskar 4 pokaali x x x x  
  Saarela Oiva 3 pokaali x x x    
  Sammaltupa Hilla 3 pokaali x x   x  
  Sillanpää Lenni 2 x     x  
  Suominen Arvi 2   x   x  
  Tommila Linda 4 pokaali x x x x  
  Tornivaara Jooa 3 pokaali x x x    
  Tracewski Maisa 2     x x  
  Vahala Aksel 3 pokaali x x   x  
  Viero Aapo 1 x        
  Väänänen Eeli 4 pokaali x x x x  

Sivun alkuun

S-TR Nimi Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
  Reunanen Miro 3 pokaali x x   x  

Sivun alkuun

S-10 Nimi Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
  Suomalainen Noel 3 pokaali x x   x  
  Tejera Ada 2 x x      
  Relander Stella 2 x x      

Sivun alkuun

S-12 Nimi Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
  Ajanto Antti 1   x      
  Kajasviita Linnea 1       x  
  Kajasviita Otso 1       x  
  Kaven Joonas 2 x     x  
  Rautionmaa Luka 1   x      

Sivun alkuun

S-14 Nimi Osallistumiset 17.5. 31.5. 29.8. 6.9. 20.9.
  Kulikova Maria 1       x  
  Minot Sophie 1       x  
  Minot Ansel 1       x  

Sivun alkuun