Espoon Suunnan jäsenpalvelun käyttöönotto

Espoon Suunta yksinkertaistaa talous- ja ilmoittautumiskäytäntöjä Hallinto helpoksi –hankkeessa. Taustalla on seuran toiminnan ja talouden prosessien saattaminen riittävälle tasolle tilanteessa, jossa seuran järjestämien ja maksamien jäsenistöltä veloitettavien tapahtumien määrä ja laajuus on viime vuosien aikana kasvanut.

Espoon Suunta ry on ottanut käyttöönsä myClub urheilu- ja vapaa-ajan yhteisöjen toiminnanohjauspalvelun, jonka avulla seuramme hallinnoi jäsenrekisteriä, sähköpostitse tapahtuvaa jäsenviestintää, seuran omien tapahtumien ilmoittautumisia ja niiden laskutusta.

Jäsenille on tänään lähetetty sähköpostitse ohjeistus palvelun käyttöönoton vaatimista toimenpiteistä. Laita viestiä Marcolle pj(at)espoonsuunta.fi jos et ole viestiä saanut. Joillakin vastaanottajilla viesti on päätynyt Roskaposti -kansioon ja jos näin on käynyt niin kannattaa samalla liittää tämä lähettäjä hyväksyttyjen listalle.

Lue lisää Hallinto Helpoksi -hankkeesta ja myClub-palvelusta Essun Sisimmästä.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.