Seurailta ja 25Manna harjoitus

Viikonlopun SM-viestien ja sprintin myötä kisakausi alkaa kääntyä kohti loppusuoraa. Hyviä tapahtumia ja syitä kokoontua suunnistusporukalla kuitenkin vielä löytyy. Reilun kahden viikon päästä oleva seurailta on yksi tälläisistä. Tarkoituksena on EsSu porukalla kokoontua 25Mannan viimeistelyharjoituksen parissa ja jatkaa iltaa seuramajalla. Vapaata keskustelua seuran toiminnasta, mutta erityisesti parhaiden suunnistuskaverien kanssa rentoa illanviettoa. Ohjelma tarkentuu vielä lähempänä, mutta yhteislähtöharjoituksella starttaillaan klo 17:30

Mitä?
– Iltama Espoon Suunnan jäsenistölle ja talkoolaisille missä tarkoitus keskustella seuran toiminnasta, tulevaisuudesta ja viettää mukavaa iltaa yhdessä.
Missä?
– Espoon Suunnan seuramajalla, Kylänvanhimmanpiha 7
Milloin?
– Keskiviikkona 9.10. klo 17.30->

Illan sisältö
– 25Manna / Halikkoviestiharjoitus majan läheisyydessä
– Treeni yhteislähtönä klo 17:30, radat 3 ja 5km, rata mainittava ilmoittautuessa ja lopuille 5 km
– Valmennuksen puheenvuoro
– Toiminnanjohtajan puheenvuoro
– Saunomista, grillausta yms.

Kyseessä siis kaikille EsSulaisille avoin iltama, mihin toivotaan paikalle mahdollisimman monta jäsentä suunnistamaan ja viettämään iltaa seuramajalla hyvässä porukassa.

Ilmoittautuminen 

https://espoonsuunta.myclub.fi/flow/events/1706556