Espoon Suunta on Vuoden seura 2014

Suunnistusliitto palkitsi vuoden parhaita urheilijoita ja ansioitunutta seuraväkeä kauden päätöstilaisuudessaan lauantaina. Rastitreffeillä Turussa vuoden 2014 seurana palkittiin Espoon Suunta. EsSu on profiloitunut nuorisovalmennukseen panostavana seurana, jossa toiminta on kannustavaa, kaikki huomioivaa ja eteenpäin suuntaavaa. EsSu on kunnostautunut myös hyvänä kisajärjestäjänä muun muassa Huippuliigan vakijärjestäjänä.

– Espoon Suunta haluaa olla suunnistusseura, johon kaikkien on mukava kuulua. Tavoitteemme on olla koko perheen suunnistusseura. Nuorisotoiminta on pitkään ollut seuran lippulaiva ja on hienoa, että seuran tekemä työ huomioidaan. Erityisen iloisia olemme siitä, että tämä palkinto osuu tähän vuoteen, kun kasvattamamme nuoriso on antanut viitteitä läpimurrosta kansainvälisellä huipputasolla, EsSun puheenjohtaja Marco Halén iloitsi.

ONNITTELUT MEILLE KAIKILLE !

Suunnistusliiton lehdistötiedote

VuodenSeura

Vuoden seura palkintoa vastaanottamassa Erno Puupponen, Sanna Tervakangas, Marco Halén ja Harri Jakobsson (kuva Mika Ilomäki).

1 Response

  1. Deandre sanoo:

    At last some rainliaotty in our little debate.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.