Lasten ja nuorten Tähtiseura jatkuu

 

Espoon Suunta jatkaa lasten ja nuorten Tähtiseurana 

Eilen illalla suoritetussa auditoinnissa käytiin läpi mitä on mennyt hyvin ja toisaalta missä on kehitettävää lasten ja nuorten toiminnan osalta. Aina voidaan ottaa opiksi ja pyritään siihen että jatkossakin suunta on eteenpäin! EsSu tunnetaan erityisesti hyvästä lasten ja nuorten toiminnastaan, ja tästä halutaan pitää kiinni myös tulevaisuudessa. Seuraava lainaus Suunnistusliiton lasten ja nuorten Tähtiseura kuvauksesta kuvaa myös hyvin EsSun toimintaa ja tavoitteita.

 

”Lasten ja nuorten Tähtiseurat ovat seuroja, joiden toiminnassa näkyy ilo ja innostus. Seurassa edistetään lasten ja nuorten kasvua, monipuolisia liikuntaitoja ja urheilullisia elämäntapoja. Seuran kaikilla lapsilla ja nuorilla on yhdenvertaiset mahdollisuudet osallistua toimintaan kilpaillen tai harrastaen. Lisäksi Tähtiseurassa on hyvin toimiva hallinto ja seuran johtaminen tukee toimintaa. Seuran viestintä on esimerkillistä ja seuran ihmisistä ja toimijoista pidetään huolta.”

Suunnistusliitto