Tuloskoonti 2020

Essulaisten sijoituksia kaudelta 2020 poimittuna yhteen

 

SM-keskimatka, Paljakko

 

D18                                     kultaa                                  Hanne Hilo

D75                                     pronssia                              Eeva Tanska

D20                                     5.                                         Ida Haapala

D45                                     5.                                         Sini Pekkala

D75                                     5.                                         Leena Paatero

D15                                     6.                                         Silva Kemppi

D75                                     6.                                         Ritva Mikkonen

D20                                     8.                                         Maria Määttänen

H18                                     8.                                         Topias Kemppi

 

SM-pitkä, Siikainen

 

D18                                     kultaa                                  Hanne Hilo

D50                                     kultaa                                  Marja-Liisa Autti

D75                                     hopeaa                                Leena Paatero

D75                                     4.                                         Eeva Tanska

H18                                     5.                                         Kristian Boström

D20                                     6.                                         Ida Haapala

D20                                     7.                                         Maria Määttänen

M21                                     8.                                         Lari Pernu

H18                                     8.                                         Topias Kemppi

D15                                     9.                                         Silva Kemppi

 

SM-sprintti, Salo

 

D17                                     kultaa                                  Inari Karppinen

D15                                     kultaa                                  Silva Kemppi

D60                                     kultaa                                  Merja Puromies

D75                                     kultaa                                  Leena Paatero

H18                                     hopeaa                               Topias Kemppi

D18                                     hopeaa                               Hanne Hilo

D50                                     hopeaa                               Eija Rantala

D75                                     hopeaa                               Leena Paatero

H17                                     pronssia                             Topias Kemppi

H85                                     pronssia                             Pertti Laurila

D20                                     4.                                         Maria Määttänen

D50                                     4.                                         Virpi Palmen

D75                                     4.                                         Ritva Mikkonen

D75                                     6.                                         Eeva Tanska

H16                                     7.                                         Daniel Rautio

H20                                     9.                                         Mikko Tervakangas

H18                                     10.                                       Kristian Boström

 

SM-viesti, Pöytyä

 

D18                                     kultaa                                  Liisa Raasakka-Inari Karppinen-Hanne Hilo

H18                                     hopeaa                               Topias Kemppi-Antti Sorsa-Kristian Boström

D16                                     pronssia                              Fanni Määttälä-Kiia Miettinen-Silva Kemppi

D55                                     pronssia                              Virpi Palmen-Marita Kokkila-Merja Puromies

D20                                     4.                                         Maria Määttänen-Sofia Pellonperä-Kerttu Peura

H16                                     4.                                         Markus Määttänen-Daniel Rautio-Juho Noponen

D70                                     4.                                         Ritva Mikkonen-Eeva Tanska-Leena Paatero

D50                                     4.                                         Sanna Tervakangas-Eija Rantala-Marja-Liisa Autti

D45                                     5.                                         Katja Mjösund-Piritta Wartiainen-Sini Pekkala

H20                                     8.                                         Mikko Tervakangas-Mikael Rautio-Benjamin Lamberg

H18                                     10.                                       Olli Tiainen-Mikko Määttälä-Lenni Väisänen

 

 

SM-yö, Joensuu/Pärnävaara

 

D15                                     kultaa                                  Silva Kemppi

D75                                     kultaa                                  Ritva Mikkonen

D18                                     pronssia                              Inari Karppinen

H80                                     pronssia                              Karl-Erik Åberg

D18                                     4.                                         Hanne Hilo

D50                                     4.                                         Eija Rantala

H85                                     4.                                         Pertti Laurila

H21                                     6.                                         Lari Pernu

H18                                     8.                                         Kristian Boström

 

 

SM-erikoispitkä, Orivesi

 

D20                                     kultaa                                  Ida Haapala

D15                                     kultaa                                  Silva Kemppi

D18                                     hopeaa                                Hanne Hilo

D60                                     pronssia                              Merja Puromies

D75                                     pronssia                              Leena Paatero

D75                                     6.                                         Eeva Tanska

D18                                     10.                                       Liisa Raasakka

 

PySu SM-sprintti

 

D20                                     5.                                         Venla Tiljander

 

 

PySu SM-pitkä

 

H14                                     4.                                         Erik Fey

 

 

HiSu SM-viesti

 

D130                                   kultaa                                  Sini Pekkala-Rita Linko-Virpi Palmen

 

 

HiSu SM-keskimatka

 

D75                                     kultaa                                  Ritva Mikkonen

D45                                     hopeaa                               Sini Pekkala

H80                                     pronssia                              Karl-Erik Åberg

D55                                     4.                                         Rita Linko

 

 

Impivaaran viesti

 

  1.  

Rinat Gabitov-Ida Haapala-Topias Kemppi-Anssi Vesanto-Emilia  Ståhlberg-Mikko Tervakangas-Mikael Rautio-Liisa Raasakka-Miika Vehmas-Alvar Palmén-Maria Määttänen

 

 

Viestiliiga kokonaiskilpailu

 

naiset                                  15.

miehet                                 16.                                       1. joukkue

                                            47.                                       2. joukkue

 

 

Nuorten Jukola

 

  1. 1. joukkue

Silva Kemppi-Daniel Rautio-Antti Tiainen-Martta Kankaanpää-Anton Kemppi-Hanne Hilo-Antti Sorsa

  1. 2. joukkue
  2. 3. joukkue

mukana kaikkiaan 8 Essun joukkuetta