Espoon Suunta jatkaa sinettiseurana

Suomen Suunnistusliiton edustajat vierailivat seuramajallamme 8.8.2012 Espoon Suunnan toiminnan auditoinnin merkeissä. Tilaisuudessa tarkasteltiin seuramme toimintaa ja kehittämistä yhteisöllisyyden ja yksilöllisyyden, harjoittelun ja kilpailemisen, ohjaamisen ja valmentamisen sekä viestinnän ja organisoinnin näkökulmista niin yksilön, ryhmän kuin koko seurankin osalta.

Tilaisuuden myötä seurallemme myönnettiin Suunnistusliiton toimesta Nuori Suomi Sinetti korkealaatuisen nuorisotoiminnan merkiksi. Seuramme reipas ja runsas näkyvyys niin viestitapahtumissa, leireillä, kilpailuissa, koulutuksissa kuin muissakin alueellisissa ja kansallisissa tapahtumissa on myös liitossa huomattu. Hyvä EsSu ja essulaiset, jatketaan tällä myönteisellä ja innostavalla tiellä!

Suunnistuksen sinettiseuroja on maassamme 30. Lisätietoja sinettitoiminnasta löytyy näiltä sivuilta: www.nuorisuomi.fi/sinettiseurat ja www.ssl.fi -> nuoriso -> sinettiseuratoiminta.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.